Untitled Document
 
Úvod / Orchester
 

Orchester

Podľa Vašej objednávky vieme zabezpečiť záznam a zaranžovanie rôznych sláčikových telies od kvarteta až po veľký orchester. 

Výhodou je, že stačí zaslať e-mailom Vašu skladbu, my Vám zašleme stereo track orchestra alebo jednotlivé stopy a môžete mixovať živý orchester priamo vo svojom štúdiu.
 
BOX_64_1311684161Aranže a produkciu orchestra zabezpečuje - Mgr. Art. Michal Hudák.

Pochádza z Košíc.

Hru na husliach študoval na Konzervatóriu v Košiciach u J. a M. Kyjovských, v Bratislave u V. Harvana, B. Warchala ml. a prof. A. Vrteľa, pokračoval v Banskej Bystrici u J. Kopelmana, P. Strenáčika a absolvoval u prof. Špitkovej. 

Súkromne sa vzdelával aj u Olega Ter-Martirosova a Birgit Kollar, koncertnej majsterky Bayerischer Rundfunk, München.

V orchestri Štátnej opery pôsobí od roku 2004 ako hráč prvých huslí a od decembra 2005 ako koncertný majster. Naštudoval mnoho titulov, okrem iných postavu hrajúceho herca, fidlikanta v titule Fidlikant na streche, či Leoncavallových Zingari. 

Podieľa sa na hudobnej produkcii viacerých umeleckých súborov: Symfonický Orchester Slovenského Rozhlasu, Orchester Slovenského Národného Divadla, Štátny Komorný Orchester Žilina, Opern Werkstatt Wien a Academy Chamber Orchestra Luxembourg, ako tutti hráč a aj ako koncertný majster. 

V júni 2009 prijal pozvanie do jurry na Blue Danube International Opera Conducting Competition, Bourgas, kde spolupracoval s osobnosťami ako Deyan Savich dirigent a riaditeľ Národného Divadla Beograd, Larry Newland (New York Phil.) a Ivan Kojoucharoff, víťaz dirigentskej súťaže MTK Budapešť.

Okrem klasickej hudby sa venoval aj iným oblastiam hudby, v oblasti folklóru pôsobil ako vedúci hudby vo VFS Jánošík (1998), fungoval v desiatkach kapiel ako hráč na elektrické husle (M.Čekovský, H.Tóth, Mukatado, Družina,...) a ako aranžér a autor scénickej hudby spolupracuje s rôznymi zvučnými menami (D.Mirgová, M. Konrád, P. Konček, M.Chodúr...). 

Je zakladateľom Sláčikového kvarteta Neosolium /2005/, Komorného Orchestra Banská Bystrica /2005/, s ktorým naposledy účinkoval na Medzinárodných speváckych kurzoch P.Dvorského, Piešťany 2009.

Podniká v oblasti managementu, grafickej a foto - videoprodukcie.

Svoj voľný čas venuje čítaniu kníh, štúdiu jazykov a komponovaniu.

Momentálne pôsobí vo Viedenskom kráľovskom orchestri.

V tejto sekcii nájdete koncerty kapiel s vydaným albumov v PJ RECORDS.
 
 
www.listuj.sk www.gregi.net www.mojamuzika.sk www.hudba.sk www.rock.sk www.bigmusic.sk www.dizajno.sk www.electropiknik.cz/