Untitled Document
 
Úvod / M-Audio Fast Track C600 Audio Interface
 

M-Audio Fast Track C600 Audio Interface

BOX_133_1321872334M-Audio Fast Track C600 Audio Interface

Na trhu sa nachádza mnoho audio prevodníkov a pre užívateľov je naozaj ťažké vybrať si ten vyhovujúci a naozaj kvalitný výrobok. M-Audio Fast track C600 je jedným z nich, ktorý môžem vrele odporúčať.

Čo je nové ? Fast Track C600 prináša skvelé clean predzosilňovače, variabilné smerovanie signálov, DSP efekty, nový a hlavne praktický design a v neposlednom rade intuitívne ovládanie.

Prvý pohľad – Fast Track má ergonomický design, na vrchnom paneli má ovládanie celkovej hlasitost, 2 ovládače hlasitosti sluchátkových výstupov, ovládanie základných funkcií protool ako je play, stop, record a pretáčanie vpred a vzad, ďalej ovládanie vstupnej úrovne signálov a 8 segmentové led signalizátory vstupnej úrovne signálu. N čelnom paneli sa nachádzajú 2 nástrojové vstupy a dva sluchátkové separátne výstupy. Na zadnom paneli nájdete vstup na napájanie, USB vstup, midi in a out, SPDIF in a out, 6 line outs a 4 mikrofónne vstupy.

Inštalácia zariadenia. Zariadenie som inštaloval do počítača I MAC, inštalácia prebehla bez problémov podľa pokynov výrobcu. Po inštalácii ovládačov a ProTools bol prevodník funkčný a pracoval bez problémov.

Zvuk. Prevodník má zabudované preampy, ktoré fungujú výborne. Zvuk je čistý, bez brumov a tkzv. umelých tuningov. Myslím že spĺňa štandard poloprofesionálneho záznamu zvuku a svojou kvalitou prevyšuje svoju maloobchodnú cenu. Pri zázname ľudského hlasu pomocou mikrofónu Neumann CMV 563, som nezistil nijaké umelé zvýraznenia vyšších harmonických, čo naozaj oceňujem. V mojom štúdiu používam hi-end elektrónkové preampy a som zvyknutý na ich zvuk, ale môžem konštatovať, že preampy vo fast track sú naozaj dobré, veľmi čisté a pevné. V prípade záznamu akustických nástrojov pomocou či už dynamických alebo kondenzátorových mikrofónov bol zvuk čistý a v celku naturálny, čo je naozaj dobre. Myslím že pomocou správneho výberu kvalitných mikrofónov a ich umiestnenia sa s Fast track s využitím 4 vstupov dá pomerne slušne nahrať aj bicia sada.

Jediné, čo ma trochu sklamalo, bol zvuk nástrojov pri použití linkového vstupu. Akustická aj elektrická gitara zneli tak trochu digitálne a umelo.

Ovládanie ProTools pomocou Fast Track je celkom pohodlné a prehľadné. Pri editáciách je možné použiť DSP efekty, ale aj externé efekty. Pomocou 6 výstupov sa dajú signály bez problémov poslať aj do externých zariadení. Pribalený ProTools pracuje skvele, akurát som si nevedel zvyknúť na jeho design, nakoľko už dlho pracujem s TDM verziou, ale to je naozaj otázka zvyku.

Čo povedať na záver? M-Audio Fast Track C600 je externý AD/DA prevodník, vhodný najmä do home štúdia na poloprofesionálnu prácu s audiom a midi. Má veľa výhod, ako sú 4 mikrofónové, 2 nástrojové vstupy, 6 výstupov, 2 separátne sluchátkové výstupy s ovládaním hlasitosti, 4 preampy s ovládaním úrovne a led indikáciou, dsp efekty a pribalený ProTools. Zvuk prevodníkov je kvalitný čistý a pevný. Ovládanie prevodníka je výborné a jednoduché, úžívateľ si rýchlo zvykne na prácu s Fast Track C600. Kvalita zariadenia naozaj prevyšuje ostatné zariadenia v rovnakej cenovej kategórii.

Peter Dobrík PJ SOUND STUDIO

05.05.2014 - Audix CX 212 B, Mikrofóny AUDIX sú čoraz známejšie medzi zvukármi na celom svete. Ich výrobný program ponúka širokú škálu mikrofónov pre live aj štúdio inštalácie.
 
09.05.2012 - Yamaha THR5,
 
27.02.2010 - SUMMIT AUDIO DUAL TUBE PREAMP, SUMMIT AUDIO je hi-tech dvojkanálový elektrónkový mikrofóny a nástrojový predzosilovač.
 
25.02.2010 - Posluchové reproduktory KRK RP6, Posluchové reproduktory, v ktoré môžete veriť, sú: KRK RP6 Rokit.
 
28.07.2011 - M-AUDIO MobilePre, M – AUDIO MobilePre - je externá zvuková karta s dvoma mikrofónovými predzosilovačmi pripojiteľná k počítaču pomocou USB.
 
28.07.2011 - MG Stage Line Sound-65/SW , MG Stage Line Sound-65/SW sú aktívne, bi-amp monitory určené na inštaláciu hi-fi, PA pri mediálnej prezentácii a pre domáce nahrávacie štúdiá.
 
10.11.2011 - TC ELECTRONIC HALL OF FAME, FLASHBACK, Hall of fame je stereo gitarový efekt, ktorý má za úlohu simulovať rôzne typy reverbov - Spring, Hall, Plate, Room, Church a Ambience. K dizpozícii je aj nastavenie Tone print – kde je pomocou počítača možné uložiť si custom nastavenie svo
 
10.11.2011 - SENNHEISER e906, Rozhodol som sa ho otestovať pri nahrávaní gitarových partov rockovej skupiny, ktorá u mňa práve nahráva gitarový album. O týchto mikrofónoch som počul veľa dobrého, poďme teda k samotnému testu.
 
11.11.2011 - SENNHEISER MK4, Firma Sennheiser vyrobila štúdiový kondenzátorový mikrofón, ktorý si svojou kvalitou a lákavou cenou určite nájde miesto v domácich, ale aj profesionálnych nahrávacích štúdiách.
 
21.11.2011 - M-Audio Fast Track C600 Audio Interface,
 
17.07.2013 - Lewit LCT 640 a 540, 640 - je výborný na vokály, room mikrofón, akustickú gitaru, dychy, bicie a perkusie. 540 - najviac ma prekvapil pri snímaní elektrickej gitary.
 
 
 
www.listuj.sk www.gregi.net www.mojamuzika.sk www.hudba.sk www.rock.sk www.bigmusic.sk www.dizajno.sk www.electropiknik.cz/