Untitled Document
 
Úvod / Yamaha THR5
 

Yamaha THR5

BOX_196_1336581470Yamaha THR5 je modelingové minikombo s veľkým zvukom.

 

Po vybalení z krabice ma najprv zaujal naozaj retro design, oplechovaná skrinka vyzerá ako by bola vyrobená v 60 tych rokoch. na vrchnej strane je umiestnený vypinač power, ladička, ovládač výberu amp. modelu, gainu, master, tónová clona, výberu efektov, výberu delay, rewerb a voume. Na vrchnom paneli je umiesnený linkový vstup, sluchátkový výstup veľký jack a auxový výstup malý stereo jack. Práve tu musím výrobcovi vytknúť prečo zvolil aux výstup malým jackom, ale predpokladám, že kvoli domácemu posluchu na hifi zariadeniach. Na zadnej strane užívateľ nájde vstup pre napájací zdroj a USB na prepojenie s počítačom.

 

Prvý dojem. Po zapojení gitary som prešiel základné fabrické nastavenie a ostal som naozaj prekvapený. Myslím, že Yamaha vyrobila minikombo s veľkým zvukom. Tá malé vec hrá naozaj zaujímavo a hlasno. Efekty sú celkom kvalitné, ich editácia bez použitia computera je síce obmedzená, ale postačuje na domáce hranie. Ovládače fungujú skvele, ladička je citlivá a dobre viditeľná, ocenujem aj možnosť tapeovania delaya.

 

Bol som zvedavý, aké možnosti poskytuje editačný program, ktorý som musel stiahnuť zo strátky aj s driverom. Program je skvelý, jednoduchý a fuknčný. Každý efekt je možné editovať dosť podrobne a uložiť do presetu. K THR5 je pribalený aj software CUBASE AI 6, takže kombo je vlastne aj zvuková karta. Po nainštalovaní cubase a navolení vstupu a výstupu THR sa kombo naozaj stalo aj zvukovou kartou. V editačnom programe som navolil zvuk a začal som nahrávať. Ani tu ma THR5 nesklamala. Nahráva sa naozaj pohodlne, bez znateľnej latencie, kombo môžeme použiť aj ako zvukový monitor, alebo je možné ho prepojiť s iným odposluchovým systémom.

 

Čo povedať na záver ? Yamaha THR5 je modelingové minikombo a prenosna zvuková karta v jednom. Je univerzálne použiteľné, či už na domáce cvičenie a tvorbu demonahrávok alebo v niektorých prípadoch aj na živé hranie, po pripojení na výkonovú aparatúru. 

 

Jeho plusy sú - nízka váha, ladička, sluchátkový výstup, tape delay, využitie komba ako zvukovej karty, Cubase súčasťou balenia, skvelý editačný program, možnosť fungovania na batérie a prijaznivá cena.

 

Jeho mínusy sú - uvítal by som pamäťové miesta spojené s footfwitchom, výstup trs jack a canon.

 

Peter Dobrík - PJ SOUND STUDIO

05.05.2014 - Audix CX 212 B, Mikrofóny AUDIX sú čoraz známejšie medzi zvukármi na celom svete. Ich výrobný program ponúka širokú škálu mikrofónov pre live aj štúdio inštalácie.
 
09.05.2012 - Yamaha THR5,
 
27.02.2010 - SUMMIT AUDIO DUAL TUBE PREAMP, SUMMIT AUDIO je hi-tech dvojkanálový elektrónkový mikrofóny a nástrojový predzosilovač.
 
25.02.2010 - Posluchové reproduktory KRK RP6, Posluchové reproduktory, v ktoré môžete veriť, sú: KRK RP6 Rokit.
 
28.07.2011 - M-AUDIO MobilePre, M – AUDIO MobilePre - je externá zvuková karta s dvoma mikrofónovými predzosilovačmi pripojiteľná k počítaču pomocou USB.
 
28.07.2011 - MG Stage Line Sound-65/SW , MG Stage Line Sound-65/SW sú aktívne, bi-amp monitory určené na inštaláciu hi-fi, PA pri mediálnej prezentácii a pre domáce nahrávacie štúdiá.
 
10.11.2011 - TC ELECTRONIC HALL OF FAME, FLASHBACK, Hall of fame je stereo gitarový efekt, ktorý má za úlohu simulovať rôzne typy reverbov - Spring, Hall, Plate, Room, Church a Ambience. K dizpozícii je aj nastavenie Tone print – kde je pomocou počítača možné uložiť si custom nastavenie svo
 
10.11.2011 - SENNHEISER e906, Rozhodol som sa ho otestovať pri nahrávaní gitarových partov rockovej skupiny, ktorá u mňa práve nahráva gitarový album. O týchto mikrofónoch som počul veľa dobrého, poďme teda k samotnému testu.
 
11.11.2011 - SENNHEISER MK4, Firma Sennheiser vyrobila štúdiový kondenzátorový mikrofón, ktorý si svojou kvalitou a lákavou cenou určite nájde miesto v domácich, ale aj profesionálnych nahrávacích štúdiách.
 
21.11.2011 - M-Audio Fast Track C600 Audio Interface,
 
17.07.2013 - Lewit LCT 640 a 540, 640 - je výborný na vokály, room mikrofón, akustickú gitaru, dychy, bicie a perkusie. 540 - najviac ma prekvapil pri snímaní elektrickej gitary.
 
 
 
www.listuj.sk www.gregi.net www.mojamuzika.sk www.hudba.sk www.rock.sk www.bigmusic.sk www.dizajno.sk www.electropiknik.cz/