Untitled Document
 
Úvod / Štúdio
 

Štúdio

BOX_27_1483370899PJ SOUND STUDIO 

Štúdio je zamerané na zvukový záznam hudby rozmanitých žánrov, hovoreného slova, masteringu, tvorby hudby a textov na objednávku, produkciu a tvorbu reklamných spotov na kľúč.

PJ RECORDS je vydavateľstvo, ktoré Vám zabezpečí  oficiálne vydanie Vášho nosiča a vysporiadanie práv s autorskými a interpretačnými organizáciami. Zabezpečíme Vám PR služby pri vydaní Vášho CD ako články, rozhovory v TV a rádiách.

Zameriavame sa na rôzne štýly huby od vážnej hudby, ľudovej tvorby, rock, pop, jazz...

Poskytujeme služby ako:

1, Nahrávanie zvuku, nahrávanie hovorenej reči v rôznych svetových jazykoch, nahrávanie rádiových a televíznych spotov. K dispozícii máme aj prenosné nahrávacie štúdio.

2, Editácia hotových nahrávok, mixáž nahrávok, mastering.

3, Produkcia - producentská činnosť pri nahrávani piesní.

3, Skladateľskú činnosť  -  skomponujeme hudbu pre interpretov, rádiové a TV spoty, filmy.

4, Texty - otextujeme Vaše piesne v slovenskom alebo anglickom jazyku.

4, Vydavateľská činnosť, ktorá obsahuje vylisovanie nosiča, grafiku bookletu, vysporiadanie práv autora a intepretov. Distribúcia CD do kamenných obchodov, digitálna distribúcia.

5, PR a marketing - zabezpečíme Vám PR služby pri vydaní Vášho CD ako články, rozhovory v TV a rádiách. Pripravili sme pre Vás rôzne balíčky.

7, Videoslužby a fotografické služby - natočíme Vám videoklip a zabezpečíme fotografie pre Vaše promo aj so stylingom.

8, Eventy - zorganizujeme Vám event, zabezpečíme ozvučenie, osvetlenie aj umelcov.

9, Vyberieme alebo skomponujme hudbu do Vašej TV relácie. Vyberieme vhodných muzikantov pre Vašu pieseň či projekt.

10, Poskytujeme zápis hudby do nôt. 

11, Organizujeme hudobné súťaže.

Informácie získate na info@nahravaciestudio.sk

 Foto nášho nového štúdia nájdete v galérii.

http://www.nahravaciestudio.sk/g12/nove-foto-studio.html

Vizualizácia nového štúdia:

 BOX_27_1380795549

 Sme schopní zaznamenať 32 zvukových stôp súčasne.

BOX_27_1380795671

 Nahrávame digitálne do systému Protools 11 cez prevodník Entelope Audio Orion 32. 

 Analógové nahrávanie - používame 8-stopý profesionálny magnetofón studer A80.

 Mastering - používame profesionálny stereo magnetofón studer A80 v spojení s profesionálnym digitálnym MS masteringom.

 Interpretom sú k dispozícii rôzne mikrofóny od staršej klasiky - Vintage Neumann U87 a  CMV 563, Sennheiser MD 421 60 - 70 roky, AKG D19C - 60 roky, Telefunken, až po súčasné mikrofóny - Shure SM57, Shure SM 58, AKG Solidtube, Oktava atď.

Nahrávame cez hi-endový elektrónkový preamp SUMMIT AUDIO a cez profesionálny vintage mixážny pult AMEK ANGELA a DYNAMIX 3000.

Pre gitaristov je isto zaujímavý aparát ORANGE rocker 30 ORANGE box 4×12, fender telecaster USA, efekty tc elektronic, xotic effects usa, jim dunlop, electroharmonix, fulltone atď. Pre bubeníkov sú k dispozícii vintage sady bicích Roggers 1976,  Premier 1952 a Ludwig 1953. 

Posluch je zabezpečený cez aktívne monitory KRK, YAMAHA. Pri mixáži Vašich nahrávok štúdio používa monitory Genelec. Vaše nahrávky zmixujeme podľa požiadaviek cez analógový pult Dynamix 3000, AMEK ANGLELA alebo priamo v Protools.

Pre Vaše nahrávky je možné zabezpečiť profesionálny Mastering za pomoci stereo magnetofónu studer A80 za veľmi priaznivé ceny. Ponúkame Vám aj producentské, hudobnícke, skladateľské a textárske služby. Pre Váš projekt vieme zabezpečiť vhodných hudobníkov. Sme schopní vytvoriť na kľúč demosnímky, albumy, hudbu aj texty na reklamné účely

TEAM PJ SOUND STUDIO tvorí: 

Peter Dobrík - produkcia, zvuk, mixáž, nahrávanie elektrických gitár, video, foto

Jana Kozáková - produkcia spevov a vokálov, PR

Peter Sanchez - technické zabezpečenie a opravy štúdiovej techniky 

REFERENCIE TEAMU PJ SOUND STUDIO:  

Peter Dobrík - spolupracoval: L. Dusilová, D. Koller, L. Šoralová, M. Konrád, M. Chodúr, Gladiátor, Mukatado...

Jana Kozáková - spolupracoval: L. Dusilová, L.Šoralová, Mukatado, P. Lipa, Galo, R. Opatovský...

 

Team P.J. SOUND STUDIO s.r.o. sa teší na spoluprácu.

Ostatné fotografie nájdete v sekcii fotogaléria.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Zapájanie nového štúdia PJ SOUND:

BOX_27_1398853792

Technik PJ SOUND STUDIA- Peter Sanchez:

 Zadanie:

Majiteľ a zvukový inžinier postavili zadanie hlavne na báze zefektívnenia práce technického personálu a na báze vytvorenia podstatného zvýšenia komfortu a pohody umelcov, ktorí v štúdiu budú zaznamenávať svoje diela. Ďalšia vstupná požiadavka smerovala k maximálnemu možnému využitiu techniky, ktorá je k dispozícii, spolu s požiadavkou jej user friendly obsluhy.

Systém filozofia – projekt

Od začiatku tvorby projektu zapojenia bolo jasné, že je nutné vytvoriť prehľadný a na obsluhu nenáročný systém. Preto sme zvolili technológiu multipatchbaya, ktorý je umiestnený v bezprostrednom dosahu zvukového inžiniera.

 Na tento prepojovací prvok sme plánovali priviesť všetky audio cesty z celého štúdia.

Zo strany Record Room a Record kóje sú to všetky ( 28+2 ) mikrofónové vstupy, monitorovacie cesty ( 2+2 ) a repro linky pre pripojenie gitarových, resp. basgitarových reproboxov z Réžie, kde má zvukár poruke umiestnenú hlavu – zosilňovač gitarového alebo basgitarového aparátu. Takto je možné reprobox dostatočne vybudiť v record room, pričom gitarista alebo basgitarista nemusí „trpieť“ nadmerný hluk, lebo sedí v réžii a počuje sa zo štúdiových monitorov. Tento spôsob nahrávania okrem akustickej pohody umelcov umožňuje presnejšie nastavenie mikrofónov, ktoré snímajú reprobox, nakoľko v réžii už počujeme z monitorov zvuk tak, ako bude zosnímaný.

Ďalej sú pripojené oba mixpulty – všetky vstupy, výstupy, efektové cesty, podskupiny a master.

Samostatné poschodie sme obsadili vstupmi a výstupmi A/D prevodníka.

Celá jedna sekcia je venovaná Outboardom a posledná sekcia sú kotúčové magnetofóny spolu s monitorovacími cestami.

Riziká realizácia – eliminácia:

Najväčším rizikom v porovnateľných projektoch je rušenie vonkajšími signálmi. Preto sme z projektu elektrického zapojenia hudobno-produkčného ateliéru vylúčili všetky impulzné zdroje, dôsledne sme oddelili na NN prípojke audio časť od ostaných zariadení a u všetkých audio prepojení sme dbali na spôsob pripojenia tienení a zemniacich častí.

Realizácia – technické informácie:

V Record room sme umiestnili skriňu s konektormi pre pripojenie jednotlivých mikrofónov, monitorovacích výstupov a gitarových reproboxov. Zároveň sú v miestnosti pripojené phono zosilňovače a slúchadlá. Okrem toho je možné pripojiť aj prípadné monitorovacie reproboxy.

V Réžii sú na jednej strane umiestnené mixpulty Dynamix a AMEK Angela. V priestore medzi pultami je monitor počítača, klávesnica, myš a ovládač monitoringu. Pod strednou časťou stola je multipatchbay.

Vpravo od hlavného stola sú zdroje mixpultov a master tape Studer A80, naľavo od stola je 8 stopý tape Studer A80.

Na protiľahlej stene je record kója s možnosťou zapojenia dvoch mikrofónov. Samozrejmosťou je slúchadlový zosilňovač pre speváka – spevákov.

Vedľa kóje sú uložené rackové skrine. Použitím viacerých rackových skríň je možné ich rozdeliť na preampovú, dynamickú, equalizačnú a efektovú. Ostatné zariadenia sú v poslednej zo skríň.

Praktické skúsenosti – pozitíva / negatíva:

Po prvých hodinách používania systému sa ukázalo, že hlavný cieľ – user friendly obsluhu sa podarilo bezo zbytku splniť. Ďalším pozitívom je podstatné zrýchlenie práce zvukového majstra. Okrem toho sa ukázalo, že práca v takto vytvorenom priestore, spolu s novým systémom obsluhy minimalizuje únavu všetkých, ktorí sa nahrávacieho procesu zúčastňujú, čoho výsledkom bude kvalitnejšie spracované hudobné dielo.


 

V tejto sekcii nájdete koncerty kapiel s vydaným albumov v PJ RECORDS.
 
Vlčie maky- Goralské piesne

19.03.2024 - Vlčie maky- Goralské piesne, Po albume Vlčie maky - Podpoľanie a Horehronie prichádza tretí štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky - Goralské piesne. Vokálne aranžmá sú postavené na kontraste soulových a folklórnych vokálov.

Jana Kozáková a Mukatado - Krajina

14.11.2023 - Jana Kozáková a Mukatado - Krajina, Jana Kozáková a skupina Mukatado oslavujú 22 rokov na scéne vydaním nového albumu Krajina

CD Schody- Nejasné príbehy

11.09.2023 - CD Schody- Nejasné príbehy, Nejasné príbehy je hudobná jazda, ktorá vo vás zanechá dojatie

Jazzové CD Spolu  -  Jakub Tököly a  Peter Kollárik

27.03.2023 - Jazzové CD Spolu - Jakub Tököly a Peter Kollárik, CD je významné aj z hľadiska autorskej výpovede, keďže pre tento projekt zložili 7 kompozícií a každá skladba je venovaná špecifickej časti ich života.

Príbehy jazzu vol. 3- Začiatky moderného jazzu

06.09.2021 - Príbehy jazzu vol. 3- Začiatky moderného jazzu, Jedná sa o autorský projekt Martina Uhereka, ktorý už od svojho vzniku prostredníctvom hudby kombinovanej s hovoreným slovom približuje jazz a jeho krásy širokej verejnosti.

Vlčie maky - Horehronie

06.09.2021 - Vlčie maky - Horehronie, VLČIE MAKY – HOREHRONIE spojenie nášho krásneho folklóru a netradičných jazzových aramnžmá. Na albume nájdete aj exkluzívnych hostí - Dana Bártu a Petra Adamova.

Duo Piacere

22.03.2021 - Duo Piacere, CD hudobného skladateľ Pavla Kratochvíla a speváčky Dagmar Vývlekovej...

Vlčie maky - Podpoľanie

21.10.2019 - Vlčie maky - Podpoľanie, Hudobná skupina spája náš krásny folklór v jedinečných jazzových úpravách, kde sa im za pomoci dramaturgov podarili zozbierať známe aj menej známe ľudové piesne. Prvé CD je zamerané na Podpoľanie. Na albume sa podielali renomovaní umel

Príbehy Jazzu- Ako vznikal jazz vol. 2

30.11.2018 - Príbehy Jazzu- Ako vznikal jazz vol. 2 , Jedná sa o autorský projekt Martina Uhereka, ktorý už od svojho vzniku v roku 2013 prostredníctvom hudby kombinovanej s hovoreným slovom približuje jazz a jeho krásy širokej verejnosti.

220V - V protismere

22.10.2018 - 220V - V protismere, Nové CD art rockovej kapely už v predaji!

 
 
www.listuj.sk www.gregi.net www.mojamuzika.sk www.hudba.sk www.rock.sk www.bigmusic.sk www.dizajno.sk www.electropiknik.cz/