Untitled Document
 
Úvod / TC ELECTRONIC HALL OF FAME, FLASHBACK
 

TC ELECTRONIC HALL OF FAME, FLASHBACK

Hall of fame je stereo gitarový efekt, ktorý má za úlohu simulovať rôzne typy reverbov - Spring, Hall, Plate, Room, Church a Ambience. K dizpozícii je aj nastavenie Tone print – kde je pomocou počítača možné uložiť si custom nastavenie svo

BOX_127_1320949835TC ELECTRONIC HALL OF FAME, FLASHBACK

Hall of Fame Hall of fame je stereo gitarový efekt, ktorý má za úlohu simulovať rôzne typy reverbov - Spring, Hall, Plate, Room, Church a Ambience. K dizpozícii je aj nastavenie Tone print – kde je pomocou počítača možné uložiť si custom nastavenie svojho obľúbeného gitaristu.

Design

Na krabičke ma zaujal jej design. Veľmi mi pripomína efekty fulltone, aj potenciometre a prepínače sú rovnaké. Jednoduchá kovová konštrukcia zabezpečí dlhú životnosť aj pri divokom pódiovom používaní. Na prednom paneli efektu sú ovládače – FX LEVEL, ktorý zabezpečuje mixovanie pomeru medzi signálom z nástroja a efektom, DECAY – ktorý nastaví dĺžku dozvuku vybraného efektu, TONE, ktorý nastaví farbu efektu a krokový potenciometer, ktorý zabezpečuje výber jednotlivých druhov reverbov.

Medzi dvomi poteciometrami je šikovne ukrytý malý kovový prepínač, ktorý umožní výber medzi krátkym a dlhým pre-delayom. Na prednom paneli je umiestnená dióda určujúca aktivitu efektu a robustný nožný spínač – true bypass. Po bokoch efektu sú vstupy a výstupy, ktoré umožňujú tak stereo alebo mono zapojenie. Na vrchnej strane efektu je aj vstup re 9V napájanie a USB vstup. Na spodnej strane efektu je dobre vymyslený systém vymieňania batérie.

BOX_127_1320949823

Ako to celé hrá

 

Hrá to skvele, TC electronic je preslávený kvalitou svojich efektov. Vyskúšal som všetky fabrické nastavenia, zvuk nie je pohltený, gitarový tón ostáva aj pri zapnutí efektu plnohodnotný, potenciometre sú dostatočne jemné, naozaj si každý užívateľ dokáže nastaviť svoj custom reverb. Pomer medzi signálom z nástroja a efektom je nutné nastaviť naozaj opatrne, aby sa výsledný zvuk nestával trochu umelým – aj keď efekt pri prvom zoznamovaní k tomu láka. Zvuky reverbov sú pekné a prirodzené, čo hlavne pri gitarovom zvuku naozaj oceňujem. Efekt si určite obľúbia aj klávesáci, hlavne kvôli prirodzenosti reverbov a stereo zapojeniu. Flashback je stereo gitarový efekt, ktorý má za úlohu simulovať rôzne typy delayov a má aj funkciu looper, kde je možné nahrávať zvukové slučky vo viacerých vrstvách. Efekt má aj nastavenie Tone print, kde cez USB kábel pomocou počítača je možné uložiť custom zvuk priamo do efektu.

Desing krabičky je "navlas! rovnaký ako pri Hall of Fame. Na vrchnej strane sa nachádzajú potenciometre ovládania FX LEVEL, DELAY – nastaví dĺžku delayu, FEEDBACK –nastaví počet opakovaní a krokový potenciometer vyberá typy prednastavených delayov.

Zvuk

FlashBack hrá výborne, simulácie rôznych delayov sú naozaj vydarené, efekt sa správa prirodzene, nepohlcuje gitarový tón – je proste skvelý. Efektu by som vytkol dve funkcie, ktoré mi tam chýbajú. Je to možnosť tape – pomocou nohy nastaviť aktuálne tempo delayu a nožný prepínač, ktorý mi trošku vadil pri funkcii looper, ale to je asi sila zvyku z môjho looperu.

Toneprint

Nakoniec testu som skúsil aj nahrávanie nastavenia Tone print do efektov. Na stránke tc electronic tvrdia, že je to veľmi jednoduché – tak poďme na to. Efekt je nutné napojiť na zdroj napätia a USB káblom / ktorý je samozrejme priložený / prepojiť s počítačom. Potom som stiahol zadarmo zo stránky výrobcu malú aplikáciu, ktorá sama nahrala nastavený zvuk priamo do pamäte efektu. Je to naozaj ,, easy ,, - výrobcu musím pochváliť. Čo dodať na záver ??? Efekty tc electronic Hall of fame a Flashback sú skvelé tak po designovej aj zvukovej stránke, sú použiteľné pri live hraní ako aj v štúdiu. Myslím, že tieto efekty si nájdu svojich spokojných užívateľov, či už z radu amatérskych, ale aj profesionálnych hudobníkov a zvukových inžinierov.

Peter Dobrík - PJ SOUND STUDIO

05.05.2014 - Audix CX 212 B, Mikrofóny AUDIX sú čoraz známejšie medzi zvukármi na celom svete. Ich výrobný program ponúka širokú škálu mikrofónov pre live aj štúdio inštalácie.
 
09.05.2012 - Yamaha THR5,
 
27.02.2010 - SUMMIT AUDIO DUAL TUBE PREAMP, SUMMIT AUDIO je hi-tech dvojkanálový elektrónkový mikrofóny a nástrojový predzosilovač.
 
25.02.2010 - Posluchové reproduktory KRK RP6, Posluchové reproduktory, v ktoré môžete veriť, sú: KRK RP6 Rokit.
 
28.07.2011 - M-AUDIO MobilePre, M – AUDIO MobilePre - je externá zvuková karta s dvoma mikrofónovými predzosilovačmi pripojiteľná k počítaču pomocou USB.
 
28.07.2011 - MG Stage Line Sound-65/SW , MG Stage Line Sound-65/SW sú aktívne, bi-amp monitory určené na inštaláciu hi-fi, PA pri mediálnej prezentácii a pre domáce nahrávacie štúdiá.
 
10.11.2011 - TC ELECTRONIC HALL OF FAME, FLASHBACK, Hall of fame je stereo gitarový efekt, ktorý má za úlohu simulovať rôzne typy reverbov - Spring, Hall, Plate, Room, Church a Ambience. K dizpozícii je aj nastavenie Tone print – kde je pomocou počítača možné uložiť si custom nastavenie svo
 
10.11.2011 - SENNHEISER e906, Rozhodol som sa ho otestovať pri nahrávaní gitarových partov rockovej skupiny, ktorá u mňa práve nahráva gitarový album. O týchto mikrofónoch som počul veľa dobrého, poďme teda k samotnému testu.
 
11.11.2011 - SENNHEISER MK4, Firma Sennheiser vyrobila štúdiový kondenzátorový mikrofón, ktorý si svojou kvalitou a lákavou cenou určite nájde miesto v domácich, ale aj profesionálnych nahrávacích štúdiách.
 
21.11.2011 - M-Audio Fast Track C600 Audio Interface,
 
17.07.2013 - Lewit LCT 640 a 540, 640 - je výborný na vokály, room mikrofón, akustickú gitaru, dychy, bicie a perkusie. 540 - najviac ma prekvapil pri snímaní elektrickej gitary.
 
 
 
www.listuj.sk www.gregi.net www.mojamuzika.sk www.hudba.sk www.rock.sk www.bigmusic.sk www.dizajno.sk www.electropiknik.cz/