Untitled Document
 
Úvod / Orchester
 

Orchester

Podľa Vašej objednávky vieme zabezpečiť záznam a zaranžovanie rôznych sláčikových telies od kvarteta až po veľký orchester. 

Výhodou je, že stačí zaslať e-mailom Vašu skladbu, my Vám zašleme stereo track orchestra alebo jednotlivé stopy a môžete mixovať živý orchester priamo vo svojom štúdiu.
 
BOX_64_1311684161Aranže a produkciu orchestra zabezpečuje - Mgr. Art. Michal Hudák.

Pochádza z Košíc.

Hru na husliach študoval na Konzervatóriu v Košiciach u J. a M. Kyjovských, v Bratislave u V. Harvana, B. Warchala ml. a prof. A. Vrteľa, pokračoval v Banskej Bystrici u J. Kopelmana, P. Strenáčika a absolvoval u prof. Špitkovej. 

Súkromne sa vzdelával aj u Olega Ter-Martirosova a Birgit Kollar, koncertnej majsterky Bayerischer Rundfunk, München.

V orchestri Štátnej opery pôsobí od roku 2004 ako hráč prvých huslí a od decembra 2005 ako koncertný majster. Naštudoval mnoho titulov, okrem iných postavu hrajúceho herca, fidlikanta v titule Fidlikant na streche, či Leoncavallových Zingari. 

Podieľa sa na hudobnej produkcii viacerých umeleckých súborov: Symfonický Orchester Slovenského Rozhlasu, Orchester Slovenského Národného Divadla, Štátny Komorný Orchester Žilina, Opern Werkstatt Wien a Academy Chamber Orchestra Luxembourg, ako tutti hráč a aj ako koncertný majster. 

V júni 2009 prijal pozvanie do jurry na Blue Danube International Opera Conducting Competition, Bourgas, kde spolupracoval s osobnosťami ako Deyan Savich dirigent a riaditeľ Národného Divadla Beograd, Larry Newland (New York Phil.) a Ivan Kojoucharoff, víťaz dirigentskej súťaže MTK Budapešť.

Okrem klasickej hudby sa venoval aj iným oblastiam hudby, v oblasti folklóru pôsobil ako vedúci hudby vo VFS Jánošík (1998), fungoval v desiatkach kapiel ako hráč na elektrické husle (M.Čekovský, H.Tóth, Mukatado, Družina,...) a ako aranžér a autor scénickej hudby spolupracuje s rôznymi zvučnými menami (D.Mirgová, M. Konrád, P. Konček, M.Chodúr...). 

Je zakladateľom Sláčikového kvarteta Neosolium /2005/, Komorného Orchestra Banská Bystrica /2005/, s ktorým naposledy účinkoval na Medzinárodných speváckych kurzoch P.Dvorského, Piešťany 2009.

Podniká v oblasti managementu, grafickej a foto - videoprodukcie.

Svoj voľný čas venuje čítaniu kníh, štúdiu jazykov a komponovaniu.

Momentálne pôsobí vo Viedenskom kráľovskom orchestri.

V tejto sekcii nájdete koncerty kapiel s vydaným albumov v PJ RECORDS.
 
Špjvom jo se špjvom...

27.06.2024 - Špjvom jo se špjvom..., Goralské piesne, ktoré sa spievajú v obci Sihelné

Vlčie maky- Goralské piesne

19.03.2024 - Vlčie maky- Goralské piesne, Po albume Vlčie maky - Podpoľanie a Horehronie prichádza tretí štúdiový album hudobného zoskupenia Vlčie maky - Goralské piesne. Vokálne aranžmá sú postavené na kontraste soulových a folklórnych vokálov.

Jana Kozáková a Mukatado - Krajina

14.11.2023 - Jana Kozáková a Mukatado - Krajina, Jana Kozáková a skupina Mukatado oslavujú 22 rokov na scéne vydaním nového albumu Krajina

CD Schody- Nejasné príbehy

11.09.2023 - CD Schody- Nejasné príbehy, Nejasné príbehy je hudobná jazda, ktorá vo vás zanechá dojatie

Jazzové CD Spolu  -  Jakub Tököly a  Peter Kollárik

27.03.2023 - Jazzové CD Spolu - Jakub Tököly a Peter Kollárik, CD je významné aj z hľadiska autorskej výpovede, keďže pre tento projekt zložili 7 kompozícií a každá skladba je venovaná špecifickej časti ich života.

Príbehy jazzu vol. 3- Začiatky moderného jazzu

06.09.2021 - Príbehy jazzu vol. 3- Začiatky moderného jazzu, Jedná sa o autorský projekt Martina Uhereka, ktorý už od svojho vzniku prostredníctvom hudby kombinovanej s hovoreným slovom približuje jazz a jeho krásy širokej verejnosti.

Vlčie maky - Horehronie

06.09.2021 - Vlčie maky - Horehronie, VLČIE MAKY – HOREHRONIE spojenie nášho krásneho folklóru a netradičných jazzových aramnžmá. Na albume nájdete aj exkluzívnych hostí - Dana Bártu a Petra Adamova.

Duo Piacere

22.03.2021 - Duo Piacere, CD hudobného skladateľ Pavla Kratochvíla a speváčky Dagmar Vývlekovej...

Vlčie maky - Podpoľanie

21.10.2019 - Vlčie maky - Podpoľanie, Hudobná skupina spája náš krásny folklór v jedinečných jazzových úpravách, kde sa im za pomoci dramaturgov podarili zozbierať známe aj menej známe ľudové piesne. Prvé CD je zamerané na Podpoľanie. Na albume sa podielali renomovaní umel

Príbehy Jazzu- Ako vznikal jazz vol. 2

30.11.2018 - Príbehy Jazzu- Ako vznikal jazz vol. 2 , Jedná sa o autorský projekt Martina Uhereka, ktorý už od svojho vzniku v roku 2013 prostredníctvom hudby kombinovanej s hovoreným slovom približuje jazz a jeho krásy širokej verejnosti.

 
 
www.listuj.sk www.gregi.net www.mojamuzika.sk www.hudba.sk www.rock.sk www.bigmusic.sk www.dizajno.sk www.electropiknik.cz/