Untitled Document
 
Úvod / SENNHEISER e906
 

SENNHEISER e906

Rozhodol som sa ho otestovať pri nahrávaní gitarových partov rockovej skupiny, ktorá u mňa práve nahráva gitarový album. O týchto mikrofónoch som počul veľa dobrého, poďme teda k samotnému testu.

BOX_128_1320949882SENNHEISER e906

Potešil som sa, že mám možnosť otestovať dynamický mikrofón Sennheiser e906 v mojom nahrávacom štúdiu. Rozhodol som sa ho otestovať pri nahrávaní gitarových partov rockovej skupiny, ktorá u mňa práve nahráva gitarový album. O týchto mikrofónoch som počul veľa dobrého, poďme teda k samotnému testu.

Sennheiser e906 je super-kardioidný dynamický mikrofón o frekvenčnom rozsahu 40 – 18 000 Hz a je určený hlavne na snímanie gitarových kabinetov. K testu som použil zosilovač Orange rocker 30, kabinet Orange 412 s 12 palcovými reproduktormi a gitary značiek fender telecaster a gibson SG. Potrebovali sme zosnímať naozaj skreslený "šťavnatý" rockový zvuk, ktorý sa v nahrávke presadí a bude čo najviac prirodzený. Mikrofón som umiestnil k pravej strane horného reproduktora v asi 8 cm vzdialenosti od kabinetu.

Zvuk

Zvuk, ktorý som zosnímal, bol naozaj výborný. Narozdiel od shure SM 57 bol viac vyčistený, až priezračný, v mixe sa výborne presadil, aj bez ošetrenia equalizerom, čo je skvelé. Asi to bude vyššou frekvenčnou odozvou, SM 57 ju má 15 KHz, e906 ju má 18 KHz. Zvuk bol naozaj transparentný, agresívny a plný. Potom som vyskúšal zosnímať aj Hi gain skreslenie s naozaj silnými basmi a bol som zvedavý, ako to mikrofón zvládne. Zvládol to bez problémov, mal akurát trochu zdvih na vyšších stredoch, ale výsledný zvuk bol práve vďaka tomu veľmi prirodzený a zo štúdiových monitorov išlo naozaj "mäso". Nakoniec som sa rozhodol nasnímať clean gitary a použil som fender telecaster USA. Nakoľko zosilovač Orange rocker 30 nemá možnosť equlizera na neskreslenom kanáli, zvuk z aparátu bol naozaj čistý a neupravený. Výsledok bol nad moje očakávania – zosnímaný zvuk sa veľmi podobal na zvuk aparatúry, a to ma potešilo. Bol brilantný, plný, trčal vpredu a vo výslednom mixe sa bez problémov presadil aj bez equlizačných úprav.

Čo dodať na záver?

Mikrofón Sennheiser e906 je naozaj mikrofón určený na snímanie gitarových kabinetov. Jeho zvuk je priezračný, ale zároveň správne agresívny. Zosnímané gitary sa bez problémov presadia vo výsledných mixoch a znejú prirodzene. Odporúčam ho každému gitaristovi, ktorý chce, aby jeho zvuk či v štúdiu, alebo pri živej produkcii znel prirodzene a zároveň agresívne, tak ako to znie z jeho aparatúry. Mikrofón naozaj nadštandartne spĺňa štúdiové aj live požiadavky pri súčasných hudobných produkciách.

Peter Dobrík – PJ SOUND STUDIO

05.05.2014 - Audix CX 212 B, Mikrofóny AUDIX sú čoraz známejšie medzi zvukármi na celom svete. Ich výrobný program ponúka širokú škálu mikrofónov pre live aj štúdio inštalácie.
 
09.05.2012 - Yamaha THR5,
 
27.02.2010 - SUMMIT AUDIO DUAL TUBE PREAMP, SUMMIT AUDIO je hi-tech dvojkanálový elektrónkový mikrofóny a nástrojový predzosilovač.
 
25.02.2010 - Posluchové reproduktory KRK RP6, Posluchové reproduktory, v ktoré môžete veriť, sú: KRK RP6 Rokit.
 
28.07.2011 - M-AUDIO MobilePre, M – AUDIO MobilePre - je externá zvuková karta s dvoma mikrofónovými predzosilovačmi pripojiteľná k počítaču pomocou USB.
 
28.07.2011 - MG Stage Line Sound-65/SW , MG Stage Line Sound-65/SW sú aktívne, bi-amp monitory určené na inštaláciu hi-fi, PA pri mediálnej prezentácii a pre domáce nahrávacie štúdiá.
 
10.11.2011 - TC ELECTRONIC HALL OF FAME, FLASHBACK, Hall of fame je stereo gitarový efekt, ktorý má za úlohu simulovať rôzne typy reverbov - Spring, Hall, Plate, Room, Church a Ambience. K dizpozícii je aj nastavenie Tone print – kde je pomocou počítača možné uložiť si custom nastavenie svo
 
10.11.2011 - SENNHEISER e906, Rozhodol som sa ho otestovať pri nahrávaní gitarových partov rockovej skupiny, ktorá u mňa práve nahráva gitarový album. O týchto mikrofónoch som počul veľa dobrého, poďme teda k samotnému testu.
 
11.11.2011 - SENNHEISER MK4, Firma Sennheiser vyrobila štúdiový kondenzátorový mikrofón, ktorý si svojou kvalitou a lákavou cenou určite nájde miesto v domácich, ale aj profesionálnych nahrávacích štúdiách.
 
21.11.2011 - M-Audio Fast Track C600 Audio Interface,
 
17.07.2013 - Lewit LCT 640 a 540, 640 - je výborný na vokály, room mikrofón, akustickú gitaru, dychy, bicie a perkusie. 540 - najviac ma prekvapil pri snímaní elektrickej gitary.
 
 
 
www.listuj.sk www.gregi.net www.mojamuzika.sk www.hudba.sk www.rock.sk www.bigmusic.sk www.dizajno.sk www.electropiknik.cz/