Untitled Document
 
Úvod / Posluchové reproduktory KRK RP6
 

Posluchové reproduktory KRK RP6

Posluchové reproduktory, v ktoré môžete veriť, sú: KRK RP6 Rokit.

BOX_55_1311859768Ako zvukár musíte veriť svojim inštinktom, vašim ušiam a zo všetkého najviac vašim referenčným monitorom. Keď počúvate svoj mix a vaše monitory neposkytujú presný obraz vášho zvuku, nebudete vedieť, čo počúvate, takže investícia do dvojice presných monitorov je obzvlášť dôležitá. Našťastie to meno, v ktoré môžete veriť, je: KRK RP6 Rokit.

Značka KRK sa stala jednou z najviac dôveryhodných mien, ale až potom, čo dosiahla dobre známy úspech v odborných kruhoch. KRK RP monitory sú stále ešte cenovo dostupné a užívateľsky priateľské ako vždy, a teraz ešte presnejšie.

Jednoduché nastavenie.
Vzhľadom k tomu, že RP6 je aktívny monitor, nebudete sa musieť starať o hľadanie zodpovedajúceho výkonnového zosilňovača. Aktívny Rokit vnútorný zosilňovač zaručuje maximálnu účinnosť pre vedenie tónu krištáľovo jasného priestoru a okamžitej štúdiovej integrácie. S jednoduchým objemom a vysokou kontrolou nad frekvenciami RP6 poskytnú dostatok tvarovania tónov a prispôsobivosti monitorov v rôznych miestnostiach a projektoch, bez toho, aby to bolo príliš komplikované.

Smart tvar je jednoduché riešenie pre malé priestory.
Ak máte obavy, že dve kontroly nie sú dostatočné v boji proti zlej akustiku miestnosti. . . to nie je možné! KRK zahrnuli niekoľko jednoduchých dizajnových prvkov do RP6 kabinetu na odstránenie najčastejších problémov. Napríklad, zadné-firing bass porty, ktoré zvyčajne rozširujú low-frekvenčný rozsah, majú tendenciu vytvárať "hranicou spojky", keď sa nachádza v blízkosti múru. Ďalším častým problémom, ktorý rieši konštrukcia skrine, je difrakcia. Difrakcia je vlastná pre tradičné box-tvaré monitory, ale KRK 5RP G2 obsahuje rovnaké zaoblené tvary ako vyššie rady. KRK prakticky eliminuje otázku difrakcie.

Zlepšené Ovládače.
Klasické žlté sklo aramidové kompozitné basové reproduktory sú stále tu, ale aj ich sprievodný neodymový tweeter zaznievajú ešte viac neutrálne - a teda aj presnejšie. Zlepši sa tiež je výškový reproduktor - cotton-guide design. High-end šírenie je dokonca viac smerové, a fázové problémy sú podstatne nižšie. Výsledkom je jasnejší dojem zo zaznamenaných nástrojov ako sú činely a akustickú gitara a nežiaduce farby vo vokálnych skladbách. All in all, stačí získať jasnejší obraz vašho mixu s KRK Rokits.

KRK Rokita RP6 je ďalším evolučným krokom v dlhom rade úspešných a rešpektovaných profesionálnych aj domácich štúdiách. Takže ak chcete nakupovať svoje prvé štúdiové referenčné monitory, dôverujte názvu, ktorý je dôveryhodný pre inžinierov, desaťročia po celom svete, KRK.

 

Peter Dobrík

PJ SOUND STUDIO

www.nahravaciestudio.sk

05.05.2014 - Audix CX 212 B, Mikrofóny AUDIX sú čoraz známejšie medzi zvukármi na celom svete. Ich výrobný program ponúka širokú škálu mikrofónov pre live aj štúdio inštalácie.
 
09.05.2012 - Yamaha THR5,
 
27.02.2010 - SUMMIT AUDIO DUAL TUBE PREAMP, SUMMIT AUDIO je hi-tech dvojkanálový elektrónkový mikrofóny a nástrojový predzosilovač.
 
25.02.2010 - Posluchové reproduktory KRK RP6, Posluchové reproduktory, v ktoré môžete veriť, sú: KRK RP6 Rokit.
 
28.07.2011 - M-AUDIO MobilePre, M – AUDIO MobilePre - je externá zvuková karta s dvoma mikrofónovými predzosilovačmi pripojiteľná k počítaču pomocou USB.
 
28.07.2011 - MG Stage Line Sound-65/SW , MG Stage Line Sound-65/SW sú aktívne, bi-amp monitory určené na inštaláciu hi-fi, PA pri mediálnej prezentácii a pre domáce nahrávacie štúdiá.
 
10.11.2011 - TC ELECTRONIC HALL OF FAME, FLASHBACK, Hall of fame je stereo gitarový efekt, ktorý má za úlohu simulovať rôzne typy reverbov - Spring, Hall, Plate, Room, Church a Ambience. K dizpozícii je aj nastavenie Tone print – kde je pomocou počítača možné uložiť si custom nastavenie svo
 
10.11.2011 - SENNHEISER e906, Rozhodol som sa ho otestovať pri nahrávaní gitarových partov rockovej skupiny, ktorá u mňa práve nahráva gitarový album. O týchto mikrofónoch som počul veľa dobrého, poďme teda k samotnému testu.
 
11.11.2011 - SENNHEISER MK4, Firma Sennheiser vyrobila štúdiový kondenzátorový mikrofón, ktorý si svojou kvalitou a lákavou cenou určite nájde miesto v domácich, ale aj profesionálnych nahrávacích štúdiách.
 
21.11.2011 - M-Audio Fast Track C600 Audio Interface,
 
17.07.2013 - Lewit LCT 640 a 540, 640 - je výborný na vokály, room mikrofón, akustickú gitaru, dychy, bicie a perkusie. 540 - najviac ma prekvapil pri snímaní elektrickej gitary.
 
 
 
www.listuj.sk www.gregi.net www.mojamuzika.sk www.hudba.sk www.rock.sk www.bigmusic.sk www.dizajno.sk www.electropiknik.cz/